Mądra gospodarka domowa.

To niesamowite jak na różny sposób w zależności od kultury możemy przedstawić swój stan majątkowy. W kulturze Zachodu w ostatnich czasach zwykło się go przedstawiać poprzez zakup drogich samochodów, czy ubrań. Mniej lub bardziej dyskretne logo marki noszonych ubrań ma rozwiać ewentualną niepewność w oczach patrzących na nas ludzi. Oczywiście z tej racji powstało wiele sposobów na ominięcie prostej korelacji pomiędzy zasobnością portfela, a produktami z których korzystamy na co dzień. Dlatego pojawiło się wiele marek, które są tak naprawdę podróbkami tych ekskluzywnych towarów. Innym przypadkiem jest kupowanie drogich przedmiotów, czy samochodów, ale nie za swoje pieniądze. Tutaj szerokie pole do popisu mają wszystkie firmy oferujące pożyczki. To wszystko jest chyba powszechnie znanym zagadnieniem. Czy zastanawiałeś się jednak, jak swoje bogactwo prezentują krezusi funkcjonujący w zupełnie innej kulturze?

Egzotyczne pomysły.

Dla nas może wydać się to bardzo dziwne, lecz niektóre kultury wypracowały dość niezwykłe sposoby na to, aby zaprezentować swoje znaczenie. Na ten przykład najbogatsi z plemion indiańskich z Ameryki Północnej niszczyli swoje cenne przedmioty. Pewnie wiele osób z Polski miało okazje zwiedzać takie kraje jak Maroko lub Tunezja. Nie wszyscy jednak zawracają uwagę na wszystkie drobne szczegóły. Na przykład jeżeli w restauracji już na przyjściu czekają na nas trzy komplety widelców oznacza to, że restaurator chwali się wysokimi przychodami. Ma to w domyśle oznaczać, że jego oferta wyróżnia się jakością i smakiem. Znaczenie ma także wysokość do której sięgają kafelki położone w marokańskich domach. Im sięgają one wyżej, tym bardziej gospodarze chcą się pochwalić zamożnością.

Zstąpmy na ziemie

Wydaje Wam się, że zaprezentowane przykłady są kuriozalne? Zapewne podobnie myślą przedstawiciele innych kultur o naszej fiksacji na punkcie markowej odzieży, czy drogich samochodów. Zwraca to uwagę na to, że nie warto podążać za bardzo za podobnym wyścigiem w przechwałkach. O wiele mądrzej jest zainwestować pieniądze w bardziej potrzebne wydatki. Może zamiast na zbytki wydać zgromadzone pieniądze na rzeczy potrzebne w domu? Może o wiele lepszą inwestycją będzie edukacja. Odpowiednio zainwestowane środki mogą przynieść Ci zarówno określone korzyści, a przy okazji za prezentujesz swój status. Znajomość zasad wyniesiona z kursu savoir-vivre, czy takie szczegóły jak gustowne włoskie zasłony w oknach, czy zlewozmywak granitowy w Twojej kuchni, mogą połączyć swe funkcjonalne walory z podkreśleniem tego, że odnieśliśmy zawodowy sukces.